Poradniki

Stylowy dodatek – wiosenne zegarki Swatch, Lacoste, Cluse i Q&Q SMILE

Jedni nie ruszają się bez niego z domu, inni traktują go tylko i wyłącznie jako ozdobę i zakładają okazjonalnie. Zegarek, bo o nim mowa, już jakiś czas temu przestał być tylko i wyłącznie urządzeniem do pomiaru czasu dobowego (w końcu większość z nas i tak nie rozstaje się ze swoim telefonem). Musi być nie tylko niezawodny, ale także pasować do naszego stylu życia i sposobu ubierania się. Często traktujemy go po prostu jako element biżuterii. Pewnie dlatego znane marki prześcigają się nie tylko w pomysłach na ulepszenie mechanizmów zegarków, ale również starają się uatrakcyjnić ich wygląd. Sprawdziliśmy, co nowego w tym temacie pojawiło się ostatnio na rynku.
CLUSE

Nowe zegarki CLUSE to dobrze znane fasony, które widzieliśmy już w poprzednich kolekcjach marki. Dodatki te zostały stworzone dla kobiet pewnych siebie, energicznych, zmysłowych i kreatywnych. Podkreślają indywidualność i typowo miejski styl. Wzornictwo zegarków jest kolorowe, proste i przyciągające uwagę młodych kobiet, które cenią sobie klasykę, ale również najnowsze trendy. Płaskie tarcze wykonane są z utwardzonego szkła, dzięki czemu idealnie układają się na kobiecych nadgarstkach.

LACOSTE

Kombinacja stylu glamour i sportowej elegancki w połączeniu z prostym fasonem – taki cel postawili sobie projektanci francuskiego domu mody przy tworzeniu nowej kolekcji zegarków Lacoste. Tym samym marka wprowadziła do swojego świata kolejne akcesoria, które idealnie wpisują się w tak bardzo charakterystyczny dla „aligatora” klimat. W kolekcji wyróżniają się trzy modele – biały 2000969, czarny 2000968 oraz srebrny na bransolecie 2000972. Każdy z zegarków już na pierwszy rzut oka mocno przykuwa uwagę – wszystko za sprawą dużej grafiki krokodyla na każdej z tarcz. To dość częsty zabieg stylistyczny stosowany przez projektantów marki, którzy w wybranych kolekcjach uwielbiają wręcz emanować logiem, podkreślając tym samym dziedzictwo i przywiązanie do korzeni brandu.

Q&Q SMILE

Nowa odsłona Q&Q SMILE to moc kolorów, wzorów i stylowych łączeń, a wszystko w przyjaznej środowisku odsłonie. Tradycyjną baterię zastąpiono w nich panelem słonecznym wbudowanym na tarczy. Wystarczy wyeksponować zegarek na kilka godzin na słońce, aby później nieprzerwanie wskazywał godzinę przez następne 90 dni. Co więcej, paski i koperty czasomierzy wykonane są w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu zegarki są nie tylko ekologiczne, ale także lekkie, przyjemne w noszeniu, przy czym pozostają solidne i trwałe – ich żywotność wynosi około 10 lat.

SWATCH SKIN

Inspiracją do stworzenia kolekcji Swatch SKIN była chęć odkrywania piękna ruchu. Stąd hasło promujące linię #YOURMOVE. Projektanci marki czerpali inspiracje z marzeń, pomysłów i możliwości, za którymi podążamy. Zegarki są lekkie i mają minimalistyczne wzornictwo. Różnorodna kolekcja dostępna jest w dwóch rozmiarach: Regular i Big, każdy zegarek jest niezwykle lekki i nowoczesny. Polska premiera nowej kolekcji Swatch odbyła się 10 kwietnia w kameralnym wnętrzu konceptu Odette w Warszawie. Ekspozycji kolekcji sprzyjała delikatna, minimalistyczna aranżacja w pastelowych kolorach, która podkreślała design zegarków.